| प्रकार | सीधे ध्रुव, तन्यता ध्रुव, ध्रुव बारी |
|---|---|
| सूट के लिए | बिजली वितरण |
| आकृति | conoid, बहु पिरामिड, स्तंभिम, बहुभुज या शंकुधारी |
| वेल्डिंग मानक | एडब्ल्यूएस डी 1.1 |
| सहिष्णुता | / -2% |
| नाम | 2.75 मिमी -3 मिमी मोटाई के साथ 9 मीटर 10 मीटर अफ्रीकी जस्ती स्टील पोल |
|---|---|
| डिज़ाइन | 2.75 मिमी -3 मिमी मोटाई के साथ 9 मीटर 10 मीटर अफ्रीकी जस्ती स्टील पोल |
| ऊँचाई | 9 मी 10 मी |
| Thickenss | 2.75-4 |
| डिजाइन लोड | 200 400 650 800dan |
| नाम | 90FT निकला हुआ किनारा टाइप 3 सेजमेंट स्टील पोल गैल्वेनाइज्ड पोल मोनोपोल बिटुमेन के साथ |
|---|---|
| डिज़ाइन | 90FT निकला हुआ किनारा प्रकार 3 सेगमेंट |
| ऊँचाई | 90ft |
| Thickenss | 6 मिमी 8 मिमी |
| डिजाइन लोड | 2500dan |
| Height | 10M |
|---|---|
| Pole Shape | 12 sides |
| Minimum yield strength | 345 mpa,or 460mpa |
| Load | 2.5KN or more |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| Height | 11.8 m |
|---|---|
| Usage | electrical power tower |
| Minimum yield strength | 345 mpa or 460mpa |
| Load | 50KN |
| Thickness | 6mm wall thickness |
| Product Name | Steel Power Electric Poles |
|---|---|
| Application | Power Distribution |
| Surface treatment | galvanization painting |
| Design | Customized |
| Standard | ISO |
| Type | straight pole, tensile pole, turn pole |
|---|---|
| Suit for | electricity distribution |
| Shape | conoid, multi-pyramidal, columniform, polygonal or conical |
| Welding standard | AWS D1.1 |
| tolerance | +/-2% |
| Package | Naked Package |
|---|---|
| Burial Length | 2000mm under the ground |
| Minimum yield strength | 450 mpa |
| Voltage | 10kv-220kv |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| Welding | AWS D1.1 |
|---|---|
| material | Q345 |
| Delivery | 20-30 days |
| Supply Ability | 2000pcs per week |
| ब्रांड नाम | MilkyWay |
| Shape | conoid ,multi-pyramidal,columniform,polygonal or conical |
|---|---|
| Joint of the poles | insert mode, innerflange mode, face to face joint mode |
| Suit For | electricity distribution |
| Safety Factor | 1.0-2.0 |
| Surface treatment | hot dip galvanization |