| सामग्री | Q345, Q235 |
|---|---|
| अंदाज | बिजली से धातु चढ़ाने की क्रिया |
| किलो . में डिजाइन लोड | 300 ~ 1000 किलोग्राम 50 सेमी से पोल तक लागू होता है |
| आयाम की तड़प | +- 2% |
| के लिए सूट | बिजली वितरण |
| Type | straight pole, tensile pole, turn pole |
|---|---|
| Surface Treatment | hot dip galvanized |
| Design Load in kg | 300~1000kg applicated to 50cm from the top pole |
| Wind speed | 160km/h, 30m/s |
| Suit for | electricity distribution |
| Style | galvanization |
|---|---|
| Surface treatment | hot dip galvanized |
| Thickness | 1mm to 30mm |
| Design of pole | against earthquake of 8 grade |
| Torelance of dimenstion | +- 2% |
| Type | Burial Type |
|---|---|
| Plant depth | 1.8m underground |
| Minimum yield strength | 355 mpa |
| Height | 8m to 27m |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| नाम | एफआरपी और कोलतार के साथ 11 एम 2 एसेंशन 3.8 मिमी मलेशिया पारंपरिक स्तंभ |
|---|---|
| डिज़ाइन | दो खंड |
| ऊँचाई | 11m |
| Thickenss | 3.8 मिमी |
| डिजाइन लोड | 510 |
| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Wind speed | 160km/h, 30m/s |
| Thickness | 1mm to 30mm |
| Welding standard | AWS D1.1 |
| tolerance | +/-2% |
| Product Name | Galvanized steel Pole |
|---|---|
| Shape | Polygonal |
| Power Capacity | 10kV to 220kV |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Length of per section | Within 14 meter once forming |
| सामग्री | Gr.65 |
|---|---|
| सतह का उपचार | गर्म हिप गैल्वनाइजेशन |
| गैल्वनीकरण मानक | एएसटीएमए123 |
| वेल्डिंग मानक | Aws d.1.1 |
| आकार | 8साइड |
| प्रकार | सीधे पोल, तन्यता पोल, मोड़ पोल |
|---|---|
| शैली | बिजली से धातु चढ़ाने की क्रिया |
| हवा की गति | 160 किमी / घंटा, 30 मी / एस |
| डिमनेशन की पीड़ा | - 2% |
| सूट के लिए | बिजली वितरण |
| Product Name | Steel Transmission Poles |
|---|---|
| Power | 10 KV ~550 KV |
| Torlance of the dimenstion | +- 2% |
| Flange size | 450mm |
| Wall thickness | 3mm |