| Product Name | Steel Hot Dip Galvanized Steel Pole For Transmission Power Distribution 30 - 90FT |
|---|---|
| Height | 11.8m |
| certificate | ISO 9001 |
| welding standard | AWS D1.1 |
| tolerance | +/-2% |
| Product Name | 16m 6.9kv power line pole steel utility poles for mining industry |
|---|---|
| Height | 11.8m |
| certificate | ISO 9001 |
| welding standard | AWS D1.1 |
| tolerance | +/-2% |
| Product Name | Gr 65 Material 11m 33kv power distribution transmission poles Steel Tubular Pole for overhead project |
|---|---|
| Height | 11.8m |
| certificate | ISO 9001 |
| welding standard | AWS D1.1 |
| tolerance | +/-2% |
| Product Name | AWS D1.1 16m 69kv Power Line Pole / Steel Utility Poles For Mining Industry |
|---|---|
| Height | 11.8m |
| certificate | ISO 9001 |
| welding standard | AWS D1.1 |
| tolerance | +/-2% |
| Product Name | Gr 65 11m 33kv Transmission Line Poles Power Transmission Poles Steel Tubular Pole For Overhead Project |
|---|---|
| Height | 11.8m |
| certificate | ISO 9001 |
| welding standard | AWS D1.1 |
| tolerance | +/-2% |
| प्रोडक्ट का नाम | ओवरहेड परियोजना के लिए जीआर 65 11 एम 33 केवी ट्रांसमिशन लाइन पोल पावर ट्रांसमिशन पोल स्टील ट्यूबलर प |
|---|---|
| कद | 11.8m |
| प्रमाणपत्र | आईएसओ 9001 |
| वेल्डिंग मानक | एडब्ल्यूएस डी1.1 |
| सहनशीलता | +/- 2% |
| उत्पाद का नाम | ओवरहेड प्रोजेक्ट के लिए जीआर 65 11 एम 33 केवी ट्रांसमिशन लाइन पोल पावर ट्रांसमिशन पोल स्टील ट्यूबलर |
|---|---|
| ऊँचाई | 11.8 मी |
| प्रमाणपत्र | आईएसओ 9001 |
| वेल्डिंग मानक | एडब्ल्यूएस डी1.1 |
| सहिष्णुता | +/- 2% |
| Style | galvanization |
|---|---|
| Surface treatment | hot dip galvanized |
| Thickness | 1mm to 30mm |
| Design of pole | against earthquake of 8 grade |
| Torelance of dimenstion | +- 2% |
| Product Name | 12m Height Spray Paint Galvanised Steel Poles For Transmission Equipment |
|---|---|
| Height | 11.8m |
| certificate | ISO 9001 |
| welding standard | AWS D1.1 |
| tolerance | +/-2% |
| Product Name | 12m Height Spray Paint Galvanised Steel Poles For Transmission Equipment |
|---|---|
| Height | 11.8m |
| certificate | ISO 9001 |
| welding standard | AWS D1.1 |
| tolerance | +/-2% |