| Product Name | Steel Utility Poles |
|---|---|
| Application | Power Transmission Line |
| Welding standard | AWS D1.1 |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
| Power Capacity | 220kV |
| Product Name | Electric Power Pole |
|---|---|
| Design | Customer Design |
| Height | 8M to 25M |
| Voltage | 10kv,33kv,69kv,110kv,132kv,220kv,400kv |
| Product Function | Steel bracket of power line cables |
| Pole Shape | Conical,Octagonal,Round |
|---|---|
| Thickness | 2.5mm,2.75mm,3mm |
| Height | 8M to 25M |
| Voltage | 10kv,33kv,69kv,110kv,132kv,220kv,400kv |
| Application | 10kv-220kv transmission line |
| Shape | conoid ,multi-pyramidal,columniform,polygonal or conical |
|---|---|
| Type | straight pole, tensile pole, turn pole |
| Power | 10kv~550kv |
| Tolance of dimenstion | +-2% |
| Surface treatment | hot dip galvanization |
| Height | 12m |
|---|---|
| Surface treatment | hot dip galvanized powder paiting |
| Thickness | 3mm |
| Optical assembly of lighting fixture | IP 65 |
| Torelance of dimenstion | +- 2% |
| उत्पाद का नाम | इस्पात उपयोगिता पोल |
|---|---|
| आवेदन | विद्युत शक्ति संचरण |
| मोटाई | 1 मिमी से 36 मिमी |
| प्रमाणपत्र | ISO9001/बीवी/ |
| शक्ति की क्षमता | 10kV से 220kV |
| ऊंचाई | 12 मीटर |
|---|---|
| सतह का उपचार | हॉट डिप जस्ती पाउडर पिटिंग |
| मोटाई | 3 मिमी |
| प्रकाश स्थिरता की ऑप्टिकल असेंबली | आईपी 65 |
| आयाम का भार | +- 2% |
| उत्पाद का नाम | बिजली पोल |
|---|---|
| डिज़ाइन | स्वनिर्धारित या मानक डिजाइन |
| आयाम सहिष्णुता | - 2% |
| वोल्ट | 10kv, 33 केवी, 69kV, 110kv, 132kv, 220KV, 400kv |
| उत्पाद फ़ंक्शन | पावर लाइन केबलों का स्टील ब्रैकेट |
| उत्पाद का नाम | 11 एम इलेक्ट्रिक पॉवर पोल |
|---|---|
| आरोहित प्रकार | दफ़न |
| ऊँचाई | 11M |
| वोल्ट | 10kv से 400kv तक |
| समारोह | ट्रांसमिशन लाइन |
| उत्पाद का नाम | 14 एम इलेक्ट्रिक पॉवर पोल |
|---|---|
| आरोहित प्रकार | दफ़न |
| ऊँचाई | 11M |
| वोल्ट | 10kv से 400kv तक |
| समारोह | ट्रांसमिशन लाइन |