| Design load in kg | 300~1000kg applicated to 50cm from the top pole |
|---|---|
| Surface treatment | hot dip galvanization |
| Power | 10kv~550kv |
| Torlance of dimenstion | +- 2% |
| Suit for | electricity distribution |
| type | Electric lattice masts steel pole for asia countries power transmission angle tubular tower |
|---|---|
| color | silver |
| certificate | ISO BV |
| life time | 50 years |
| warrenty | 15 years |
| प्रोडक्ट का नाम | जस्ती विद्युत शक्ति ध्रुव |
|---|---|
| आवेदन | विद्युत विद्युत वितरण |
| वेल्डिंग मानक | एडब्ल्यूएस डी 1.1 |
| दीवार की मोटाई | 1-36 मिमी |
| वारंटी समय | पन्द्रह साल |
| उत्पाद का नाम | बिजली पोल |
|---|---|
| डिज़ाइन | स्वनिर्धारित या मानक डिजाइन |
| आयाम सहिष्णुता | - 2% |
| वोल्ट | 10kv, 33 केवी, 69kV, 110kv, 132kv, 220KV, 400kv |
| उत्पाद फ़ंक्शन | पावर लाइन केबलों का स्टील ब्रैकेट |
| उत्पाद का नाम | 8 एम इलेक्ट्रिक पावर पोल |
|---|---|
| उत्पाद प्रकार | दफन या फ्लैंस प्रकार |
| ऊँचाई | 8 एम से 25 एम |
| वोल्ट | 10kv से 400kv तक |
| उत्पाद फ़ंक्शन | पावर लाइन केबलों का स्टील ब्रैकेट |
| Product Name | 8M Electric Power Pole |
|---|---|
| Product Type | Burial or flance type |
| Height | 8M to 25M |
| Voltage | 10kv to 400kv |
| Product Function | Steel bracket of power line cables |
| Product Code | Electric Power Pole |
|---|---|
| Usage | 345kv transmission line |
| Height | 8M to 25M |
| Voltage | 10kv to 400kv |
| Product Function | Steel bracket of power line cables |
| Product Name | Electric Power Pole |
|---|---|
| Design | Custom Design or Manufacture |
| Height | 14M or other height |
| Voltage | 10kv,33kv,69kv,110kv,132kv,220kv,400kv |
| Treatment | Bitumen |
| आकार | Conoid, बहु-पिरामिड, स्तंभकार, बहुभुज या शंक्वाकार |
|---|---|
| किलो . में डिजाइन लोड | 300 ~ 1000 किग्रा ऊपर से 50 सेमी पर लागू होता है |
| मोटाई | 1 मिमी से 30 मिमी |
| सतह का उपचार | गर्म डुबकी गैल्वनीकरण |
| के लिए सूट | बिजली वितरण |
| Height | 40ft |
|---|---|
| Plant depth | 1.8m or 2.3m underground |
| Minimum yield strength | 355 mpa |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| Wind speed | 35m/s |