| Style | galvanized |
|---|---|
| Torlance of dimenstion | +-2% |
| Thickness | 1mm to 30mm |
| Wind speed | 160km/h, 30m/s |
| Suit for | electricity distribution |
| Height | 8M |
|---|---|
| Pole Shape | 16 sides |
| Minimum yield strength | 345 mpa |
| Load | 5KN |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| Type | 10m 11m 11.9m Round Steel Utility Pole 5mm Thickness for transmission line |
|---|---|
| Shape | Round,Conical |
| Payment Terms | T/T,L/C |
| Thickness | 2.5mm-16mm |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Product Name | Galvanized 9M 10M 11M Electric Steel Utility Power Pole |
|---|---|
| Application | Distribution Line |
| Material | SteelQ235,Q345 |
| Minimum yield strength | 355 mpa |
| Max ultimate tensile strength | 620 mpa |
| प्रकार | ट्रांसमिशन लाइन के लिए 11 एम राउंड स्टील यूटिलिटी पावर डंडे 5 मिमी मोटाई |
|---|---|
| आकृति | गोल, शंक्वाकार |
| भुगतान शर्तें | टी/टी, एल/सी |
| मोटाई | 2.5 मिमी-16mm |
| सतह समाप्त | गर्म जस्ती डुबकी |
| Height | 16 M |
|---|---|
| Voltage | 132 KV |
| Minimum yield strength | 345 mpa or 460mpa |
| Load | 10KN |
| Thickness | 4mm wall thickness |
| सामग्री | Q235 Q345 उपज की ताकत 235 / 345mpa से कम नहीं है |
|---|---|
| रंग | अनुकूलित |
| सतह के उपचार | हॉट हिप गैल्वनीकरण |
| वेल्डिंग | AWS D1.1 |
| गारंटी | 15years |
| उत्पाद का नाम | इस्पात उपयोगिता पोल |
|---|---|
| आवेदन | विद्युत शक्ति संचरण |
| मोटाई | 1 मिमी से 36 मिमी |
| प्रमाणपत्र | ISO9001/बीवी/ |
| शक्ति की क्षमता | 10kV से 220kV |
| उत्पाद का नाम | स्टील यूटिलिटी पोल |
|---|---|
| आवेदन | विद्युत पारेषण |
| सतह के उपचार | गर्म डुबकी गैल्वनाइजेशन |
| आयाम पर्णलस | - 2% |
| वेल्डिंग मानक | एडब्ल्यूएस डी 1.1 |
| Height | 11M |
|---|---|
| Design Load in Kg | 300 DaN |
| Minimum yield strength | 345 mpa |
| Material | Q345,Gr50 |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |