| Type | galvanization |
|---|---|
| Power | 10kv~550kv |
| Design of pole | against earthquake of 8 grade |
| Wind speed | 160km/h, 30m/s |
| Suit for | electricity distribution |
| शक्ति | 10kv ~ 550kv |
|---|---|
| हवा की गति | 160 किमी / घंटा, 30 मी / एस |
| मोटाई | 1 मिमी से 30 मिमी |
| वेल्डिंग मानक | AWS D1.1 |
| सहनशीलता | +/- 2% |
| type | 45-48m Steel Utility Poles Hot Dip Galvanized Electric Power Pole For Overhead Line |
|---|---|
| color | custom |
| Power | 10 KV ~550 KV |
| life time | 50 years |
| warrenty | 15 years |
| type | 132kv 43m Steel Poles Hot Dip Galvanized Electrical Power Pole For Overheadline |
|---|---|
| color | custom |
| Power | 10 KV ~550 KV |
| life time | 50 years |
| warrenty | 15 years |
| type | 3 Sections Hot Dip Galvanized Electrical Power Pole With Arms Drawings 17m Height |
|---|---|
| color | any |
| certificate | ISO 9001 |
| life time | 50 years |
| warrenty | 15 years |
| Design load in kg | 300~1000kg applicated to 50cm from the top pole |
|---|---|
| Surface treatment | hot dip galvanization |
| Power | 10kv~550kv |
| Torlance of dimenstion | +- 2% |
| Suit for | electricity distribution |
| उत्पाद का नाम | 11.8 मीटर स्टील इलेक्ट्रिकल पावर पोल स्टील पावर पोल इलेक्ट्रिक पावर पोल कॉलमफॉर्म: |
|---|---|
| आवेदन | विद्युत पारेषण |
| सतह का उपचार | गर्म स्नान गैल्वनीकरण |
| वेल्डिंग मानक | AWS D 1.1 |
| गैल्वनीकरण का मानक | एएसटीएम ए 123 |
| आकार | कनॉइड, मल्टी-पिरामिडल, कॉलमनिफॉर्म, पॉलीगोनल या शंक्वाकार |
|---|---|
| वेल्डिंग मानक | एडब्ल्यूएस डी1.1 |
| सहनशीलता | +/- 2% |
| डिजाइन भार किग्रा | 300 ~ 1000 किग्रा पोल से 50 सेमी तक लागू |
| पैकेजिंग विवरण | ग्राहक के अनुरोध के अनुसार |
| उत्पाद का नाम | 20-60FT ऑक्टागन हॉट डिप गैल्वनाइज्ड पावर इलेक्ट्रिक टॉवर स्टील पोल |
|---|---|
| आवेदन | विद्युत पारेषण |
| सतह का उपचार | गर्म डुबकी गैल्वनीकरण |
| वेल्डिंग मानक | एडब्ल्यूएस डी 1.1 |
| गैल्वनीकरण मानक | एएसटीएम ए 123 |
| Product Name | Steel Electric Power Pole |
|---|---|
| Application | Power Transmission |
| Galvanization standard | ASTM A 123 |
| Color | Silver |
| Maintain | Easy maintain |