| Thickness | 1mm to 30mm |
|---|---|
| Safety factor | safety factor for conducting wine |
| Suit for | electricity distribution |
| Length of per section | within 14m once forming without slijoint |
| Power | 10kv~550kv |
| उत्पाद का नाम | बिजली का खंभा |
|---|---|
| आवेदन | विद्युत पारेषण |
| सतह का उपचार | गर्म स्नान गैल्वनीकरण |
| वेल्डिंग मानक | AWS D 1.1 |
| गैल्वनीकरण का मानक | एएसटीएम ए 123 |
| उत्पाद का नाम | 35FT 40Ft गर्म डुबकी जस्ती बिजली वितरण पोल कीमत इलेक्ट्रिक स्टील पोल |
|---|---|
| आवेदन | विद्युत शक्ति वितरण |
| वेल्डिंग मानक | एडब्ल्यूएस डी 1.1 |
| दीवार की मोटाई | 1-36 मिमी |
| वारंटी समय | पन्द्रह साल |
| Thickness | 3.5mm thickness |
|---|---|
| Plant depth | 2.3m underground |
| Minimum yield strength | 355 mpa |
| Height | 16M |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| Thickness | 3.5mm thickness |
|---|---|
| Plant depth | 2.3m underground |
| Minimum yield strength | 355 mpa |
| Height | 16M |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| Product Name | Steel Electric Power Poles |
|---|---|
| Application | Electric Power Distribution |
| Surface treatment | galvanization powder coating |
| Welding standard | AWS D 1.1 |
| Galvanization standard | ASTM A 123 |
| ध्रुव आकृति | अष्टकोणीय, द्वादशभुज, Hexadecagon |
|---|---|
| ऊंचाई | 25 फीट से 75 फीट |
| सतह का उपचार | गैल्वनीकरण या ब्यूटिअम |
| वोल्टेज | 10kv-220KV |
| दिखावट | ट्यूबलर, त्रिकोणीय, कोणीय, जाली |
| Shape | conoid ,multi-pyramidal,columniform,polygonal or conical |
|---|---|
| Type | straight pole, tensile pole, turn pole |
| Power | 10kv~550kv |
| Tolance of dimenstion | +-2% |
| Surface treatment | hot dip galvanization |
| उत्पाद का नाम | बिजली का खंभा |
|---|---|
| सतह का उपचार | गर्म स्नान गैल्वनीकरण |
| जीवन काल | 50 साल |
| warrenty | पन्द्रह साल |
| गैल्वनीकरण का मानक | एएसटीएम A123 |
| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Application | Tranmission Line |
| Design | Customized |
| Surface treatment | hot dip galvanization |
| Welding standard | AWS D1.1 |