| Product Name | Galvanized Steel Power Pole |
|---|---|
| Application | Power Line |
| Thickness | 1 mm to 36mm |
| Tolerance of the dimension | +-2% |
| Life time | 50 years |
| Product Name | 10KV ~ 500KV HDG Electric Steel Tubular Pole for Power Transmission Line |
|---|---|
| Design | Customer Design |
| Height | 12m |
| Voltage | 10KV ~ 500KV |
| Treatment | Galvanization |
| उत्पाद का नाम | जस्ती इस्पात ध्रुव |
|---|---|
| आवेदन | ट्रांसमिशन लाइन |
| डिजाइन | अनुकूलित |
| सतह का उपचार | गर्म डुबकी गैल्वनीकरण |
| वेल्डिंग मानक | एडब्ल्यूएस डी1.1 |
| प्रोडक्ट का नाम | पावर ट्रांसमिशन लाइन के लिए 10KV ~ 500KV HDG इलेक्ट्रिक स्टील ट्यूबलर पोल |
|---|---|
| डिजाईन | ग्राहक डिजाइन |
| कद | 12m |
| वोल्टेज | 10KV ~ 500KV |
| इलाज | बिजली से धातु चढ़ाने की क्रिया |
| वर्तमान मूल्यांकित | 10-200 |
|---|---|
| रेटेड वोल्टेज | 10-220 |
| सतह का उपचार | गर्म डुबकी गैल्वनीकरण |
| आयाम सहिष्णुता | +- 2% |
| वेल्डिंग मानक | एडब्ल्यूएस डी 1.1 |
| Product Name | Galvanized Steel Power Pole |
|---|---|
| Power Capacity | 10kV to 220kV |
| Height | 3m-50m |
| Joint of Poles | Slip joint, flanged connected |
| Warranty time | 15 years |
| Height | 6m to 15m |
|---|---|
| Minium yield strength | 355mpa |
| Max ultimate tensile strength | 620mpa |
| Optical assembly of lighting fixture | IP65 |
| Wind speed | 160km/h |
| Product Name | Customized Multi-Circuit Angle Type Electric Steel Tubular Poles Q235 Steel |
|---|---|
| Design | Customer Design |
| Height | 25FT-70FT |
| Voltage | 110kv |
| Treatment | Bitumen |
| Product Name | 13.8KV Philippines Galvanized Electrical Power Steel Tubular Pole |
|---|---|
| Design | Customer Design |
| Height | 30FT |
| Voltage | 13.8KV |
| Treatment | Galvanization |
| उत्पाद का नाम | जस्ती स्टील पावर पोल |
|---|---|
| आवेदन | विद्युत लाइन |
| मोटाई | 1 मिमी से 36 मिमी |
| जीवनभर | 50 साल |
| वेल्डिंग मानक | AWS (अमेरिकन वेल्डिंग सोसाइटी) D 1.1 |